Mitutoyo Gage Block – گیج بلوک میتوتویو (راپورتر)

گیج بلوک (تست بلوک)یا راپورتر میتوتویو ژاپن ، ابزار استاندارد و مرجعی می باشد که به واسطه آن ها کالیبره کردن و اندازه گیری دقت ابزار آلات مصرفی قابل بررسی می شود . گیج بلاک ها عموما مستطیل شکل (استاندارد) و یا مربع شکل (غیراستاندارد) بوده و از نظر جنس، آن ها به چهار دسته استیل ، سرامیک ، کارباید، و سیلیکون نیتراد تقسیم می گردند. شایان ذکر است که گیج بلوک میتوتویو Mitutoyo قابل ردیابی و تائید شده توسط AIST که نهادی دولتی در کشور ژاپن است می باشد . از نکات مثبت استفاده از گیج بلوک های سرامیک می توان به عدم تغییر شکل دادن آن اشاره کرد که در صورت بروز این مشکل حتی قابل اصلاح بودن آن توسط شرکت سازنده و نمایندگی مجاز آن اشاره کرد که با توجه به دارا بودن این قابلیت توسط گروه مهندسی کاویان و پشتیبانی فنی نگرانی از این بابت وجود نخواهد داشت.
گیج بلوک استیل (فولاد) : مزایا : قیمت مناسب * معایب :تغییر طول با تغییر دمایی – احتمال زنگ زدگی
گیج بلوک تنگستن کارباید : مزایا :مقاومت سایشی بالا – احتمال پایین زنگ زدگی * معایب : قیمت بالاتر نسبت به استیل – احتمال پریدگی و آسیب در مقابل ضربه
گیج بلوک سرامیک : مزایا :مقاوم در برابر سایش و خراش – زنگ نمی زند – فاقد تغییر طول * معایب :قیمت بالاتر نسبت به استیل و تنگستن کارباید – احتمال شکستن و آسیب در مقابل ضربه شدید
گرید های مختلف تست بلوک میتوتویو ، جهت استفاده در کارگاه ها (گرید 2)، کارخانه ها (گرید 1)، آزمایشگاه ها (گرید 0) و مراجع کالیبراسیون ابعادی (گرید K  یا 00 ) استفاده می گردند.

گیج بلوک و راپورتر  سرامیک میتوتویو ژاپن دارای مقاومت سایشی ده برابر بیشتر از گیج بلوک های استیل می باشد و پیشنهاد فنی شرکت mitutoyo برای کارگاه ها و بازرسی گرید 2 ،برای بازرسی ها و کالیبراسیون گرید 1، برای شرکت های کالیبراسیون گرید 0 و برای کالیبراسیون های مرجع و آزمایشگاه های کالیبراسیون تجهیزات، گرید k پیشنهاد می گردد. گستره اندازه گیری گیج بلوک ها از 0/1mm تا 1000mm می باشد و تعداد پارچه یا بلوک ها قابل انتخاب می باشد.شرکت میتوتویو (میتاتیو) جعبه مخصوصی را جهت استفاده بهینه از گیج بلوک پیشنهاد داده که شامل یک سری ابزار آلات خاص است که استفاده از آن باعث عمر طولانی تر گیج بلوک ها خواهد شد و دستگاه GBI را نیز طراحی کرده است که جهت کالیبره کرده گیج بلوک استفاده می شود و دستگاه های مختلفی در زمینه کالیبراسیون داراست.
جهت انتخاب گیج بلوک مناسب برای نیاز صنعت خود می توانید از مشاوره های رایگان شرکت تراش ابزار کاویان استفاده نمایید.

همچنین تراز ، زاویه سنج ، خط کش ، فیلر و پرگار اندازه گیری میتوتویو ژاپن نیز در لیس محصولات قابل ارائه توسط شرکت مهندسی تراش ابزار کاویان می باشد.

لازم به ذکر است تمامی ابزار آلات میتوتویو(Mitutoyo)(میتوتیو) ارائه شده توسط گروه مهندسی کاویان ، مستقیما از نمایندگی میتوتویو در خارج از ایران تامین می گردد و ضمانت اصل بودن همراه کالا ارائه می گردد.

جهت دریافت کاتالوگ گیج بلوک میتوتویو ژاپن ، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

E-Gage-Blocks-kaviyan-Co